Національне бюро допомагає фіксувати факти порушення прав людини під час війни

Національне бюро та ДП «Український національний центр розбудови миру», яке виконує функції Національного інформаційного бюро (НІБ), об’єднали зусилля задля оперативного реагування на факти порушення прав людини під час збройної агресії рф проти України.

Інституції підписали меморандум 27 червня 2022 року за ініціативи Управління по роботі з громадськістю (УРГ) Національного бюро. Співробітники Бюро на базі технічних комплексів НАБУ розпочали приймати дзвінки, що надходять на «гарячу лінію» НІБ за телефонним номером 16-48. Упродовж першого місяця такої співпраці працівники УРГ опрацювали 4 391 таке звернення.

«Такі дзвінки щодня опрацьовують чотири  працівники Управління, які працюють позмінно. Їх завдання полягає у зборі інформації про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, зокрема й серед мирного населення, депортацію, примусову мобілізацію тощо. Крім цього громадяни можуть подати запит на одержання гуманітарної допомоги, зокрема ліків і продуктів харчування, чи довідатися актуальну інформацію про волонтерські організації, гуманітарні штаби та благодійні фонди», — зазначає Керівник Управління по роботі з громадськістю НАБУ Ярослава Кравченко.

Громадяни можуть звернутись до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши за номером 16-48 (+38-044-287-81-65 дзвінки з-за кордону) або заповнивши форму на сайті https://nib.gov.ua.

Слід наголосити, що спеціальна телефонна лінія Національного бюро функціонує у штатному режимі, і за номером 0-800-213-200 можна повідомити про корупцію. З цією ж метою громадяни можуть заповнити електронну форму на вебсайті Бюро чи направити звернення, заяву або повідомлення на електронну адресу info@nabu.gov.ua.