Національне бюро відновило роботу системи електронного кримінального провадження eCase MS

Національне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 1 серпня 2022 року повернулися до промислового використання системи електронного кримінального провадження eCаse Management System, що було призупинене 24 лютого.

Повноцінний запуск eCase MS в НАБУ відбувся 16 грудня 2021 року. Однак поступ у використанні системи перервала війна — о 05:00 24 лютого серверне обладнання було демонтоване та релокалізоване з метою збереження. Лише на початку червня відновлено процес налаштування eCase MS.

«Ми внесли в систему інформацію про справи, розпочаті за час війни, та продовжуємо працювати над розвитком eCase MS. У пріоритеті — підключення до системи суддів ВАКС та інтеграція з ЄРДР. Ці процеси ми плануємо завершити до кінця року», — розповів керівник проєкту Денис Гюльмагомедов.

Слід зазначити, що з початком повномасштабної агресії рф кожен правоохоронний орган України стикнувся з питанням збереження матеріалів кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ. Якщо Національне бюро оперативно вивезло справи зі столиці, то колегам з інших правоохоронних органів в окремих випадках доводилося знищити їх.

За таких умов забезпечити збереження матеріалів справ спроможна eCase MS. Адже матеріали зберігаються в електронному вигляді із застосуванням заходів резервного копіювання, тож переміщення всього масиву кримінальних проваджень може зайняти лічені години.

 

Довідково

Розробка системи eCase MS розпочалася у 2019 році за технічної, експертної та фінансової підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI). eCase MS передбачає поступове переведення досудового розслідування за участі НАБУ, САП та ВАКС в електронний формат. Перехід від паперу до цифри підвищить ефективність розслідування, гарантує прозорість роботи антикорупційних органів та заощадить ресурси.