Надбання антикорупційної реформи під загрозою знищення, — Артем Ситник

Система антикорупційних органів України довела свою ефективність. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час форуму «Діалоги про реформи» 19 листопада 2020 року.

Очільник НАБУ розповів про негативний вплив рішень Конституційного Суду України на діяльність інституції та ризики, які може мати рішення КСУ щодо Вищого антикорупційного суду.

«Ситуація, що склалася, потребує політичного вирішення в найкоротші терміни. Адже зараз, фактично, знищуються ключові надбання антикорупційної реформи. Скасування Антикорупційного суду, який наразі доводить свою ефективність, — найбільший ризик. Якщо так станеться, то наслідки цього удару виправити в середньостроковій перспективі буде важко», — зазначив Артем Ситник.

За словами директора Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова, повноцінна та ефективна робота із запобігання корупції наразі неможлива: «Значна частина повноважень НАЗК — на паузі. Сподіваємося, що найближчим часом парламент поновить відповідальність за недекларування майна та адміністративні корупційні правопорушення, поверне функцію НАЗК щодо розгляду звернень про корупцію, а також затвердить Антикорупційну стратегію».

Коментуючи рішення КСУ, народний депутат Ярослав Юрчишин також наголосив на важливості поновлення відповідальності за недостовірне декларування та припинення блокування антикорупційних дій з використанням судових органів. «Якщо це не буде зроблено до кінця року, ми отримаємо серйозні наслідки: індульгенцію всіх, хто має кримінальні статки, та серйозні ускладнення комунікації з європейськими партнерами», — переконаний нардеп.

Не допустити ослаблення антикорупційних органів закликав владу Посол Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен: «Інфраструктура протидії корупції в Україні зараз знаходиться під тиском. Треба якомога швидше відновити Реєстр декларацій і повноваження НАЗК, забезпечити правовий статус НАБУ до 16 грудня, обрати в прозорий спосіб голову САП, захистити функціонування ВАС, забезпечити незалежність цих структур і невтручання в їх роботу».

Онлайн-форум «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса», який триває з 17 до 27 листопада, проводиться в межах підготовки до Ukraine Reform Conference, яка є ключовою щорічною міжнародною подією, присвяченою експертному обговоренню прогресу реформ в Україні. У 2021 році URC відбудеться у Вільнюсі, Литовська Республіка.

Світлини Коаліції РПР