Належний судовий розгляд справи «Роттердам+» потребує неупередженого прокурора

Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 18 листопада 2020 року закрили провадження за скаргою прокурора САП на рішення судді ВАКС, який відновив розслідування справи «Роттердам+». Однак захистити інтереси суспільства можливо лише за умови неупередженого процесуального керівника у справі.

Зазначений прокурор САП висловив свою правову позицію у справі, ухваливши у серпні 2020 року рішення про її закриття. Громадська організація ЦПК та колишній заступник Генерального прокурора оскаржили це рішення у суді (аргументи НАБУ — https://bit.ly/2UpuLBj). 27 жовтня 2020 року ВАКС відновив справу «Роттердам+», скасувавши постанову прокурора про її закриття. Ухвала оскарженню не підлягає.

Детективи НАБУ переконані, що у справі «Роттердам+» зібрані достатні та переконливі докази протиправності дій службових осіб НКРЕКП і представників групи компаній — бенефіціара неправомірної вигоди. Зокрема, у розпорядженні слідства — наукові дослідження національних та іноземних фахівців, експертні висновки державних експертних установ та фахових приватних експертів. Всі вони свідчать про заподіяння майже 40 млрд грн збитків народу України.