Недекларування 88 млн грн нардепом: скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду справу народного депутата  України VIII та IX скликань за обвинуваченням у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік. Слідство встановило, що нардеп не вніс до е-декларації за 2020 рік відомості про майно та доходи, власником яких є особа, з якою він пов'язаний спільним побутом, має взаємні права та обов'язки та виховує трьох спільних дітей. 

 

Загалом йдеться про активи на 87,6 млн грн. А саме:

офісне приміщення;

13 квартир в центрі Києва;

8 паркомісць;

2 будинки в котеджному містечку під Києвом загальною площею понад 2 тис. кв. метрів;

27 земельних ділянок загальною площею близько 115 га у Київській області;

2 автівки;

нежитлова нерухомість;

частки у низці суб'єктів господарювання;

доходи від продажу нерухомості.

Також в декларацію не внесено дані про офісне приміщення в центрі Києва, яким нардеп фактично користується.

У листопаді 2021 року нардепу повідомили про підозру. У червні 2022 року детективи НАБУ завершили слідство.

 

Зауважимо, що це перша підозра народному депутату за ст. 366-2 після відновлення кримінальної відповідальності за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації. В жовтні 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційною ст. 366-1 КК України («Декларування недостовірної інформації»), наслідком чого стало закриття 111 кримінальних проваджень, в рамках яких детективи Національного бюро розслідували 180 фактів недостовірного декларування статків топпосадовцями.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.