Недекларування автівки чинним нардепом: скеровано до суду

16 лютого 2023 року НАБУ і САП скерували до ВАКС справу стосовно чинного народного депутата України за обвинуваченням у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України №1074-ІХ від 04.12.2020).

Слідство встановило, що народний обранець не задекларував автівку Lexus 2020 року випуску, яка хоч і належала його батькові, але від моменту купівлі нею користувався нардеп разом із дружиною. Вартість автівки становить майже 1,9 млн грн.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали на підставі висновку НАЗК. 8 лютого народному обранцю повідомили про підозру у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України через неможливість встановити його місцеперебування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.