Недекларування нерухомості в Іспанії: скеровано до суду

7 лютого 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням народного депутата України IX скликання у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік в частині нерухомості за кордоном та коштів на банківських рахунках. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України № 1074-ІХ від 04.12.2020). 

 

Слідство встановило, що народний обранець не задекларував двоповерхове житлове приміщення дуплексного типу та паркомісце в провінції Аліканте (Іспанія), якими володіє спільно з дружиною. Детективи НАБУ з’ясували, що цю нерухомість нардеп придбав ще у 2013 році за понад 227 тис. євро.

 

Також незадекларованими виявилися понад 1,6 тис. дол. США на рахунках в українських банках.

 

Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали за публікаціями журналістів програми «Схеми».

 

Оскільки місцеперебування нардепа було невідомо, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135 КПК України в січні 2023 року. Однак згодом його місце перебування встановили, і вручили обвинувальний акт особисто. Під час розслідування детективи уточнили вартість незадекларованої нерухомості, провівши відповідну експертизу.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.