Недекларування: обвинувальний акт стосовно судді з Київщини скеровано до суду

23 січня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням голови одного з судів Київської області у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України № 1074-ІХ від 04.12.2020).

За даними слідства, служитель Феміди не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про квартиру у Києві вартістю 4,6 млн грн, яка фактично належить його тещі, і де він проживав впродовж року. Також суддя «забув» згадати в декларації про оренду двох машиномісць, якими користувався разом із сім’єю у 2020 році.

Таким чином, загальна сума незадекларованих статків становить близько 5 млн грн.

Про підозру судді повідомили 19 січня 2023 року.

Зазначимо, що раніше — у січні 2022 року САП подала позов про визнання необґрунтованими активів: квартири та автомобіля цього судді. На підставі зібраних детективами НАБУ матеріалів встановлено, що служитель Феміди через третіх осіб фактично набув у власність квартиру у Києві та автомобіль, загальна вартість яких сягає 6,7 млн грн. При цьому, за результатами аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що 5,7 млн грн, використані для придбання цих активів, не могли бути набуті шляхом законних доходів судді.

13 липня 2022 року ВАКС частково задовольнив позов САП про визнання необґрунтованими активів на 3,6 млн грн, законність набуття яких не підтверджена. 14 грудня 2022 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення першої інстанції.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.