Незаконна компенсація у 367 тис. грн нардепу: розслідування завершено

Розслідування фактів безпідставного отримання з державного бюджету понад 367 тис. грн компенсації за оренду житла та недекларування статків народним депутатом України VIII скликання завершено. 16 березня 2020 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Дії колишнього народного обранця кваліфіковані за ст.366-1 («Декларування недостовірної інформації») та ч.2 ст.364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

За даними слідства, екснардеп у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік свідомо не зазначив фактичне набуття у власність квартири у Києві вартістю близько 10,91 млн грн (нерухомість зареєстровано на близьку особу) та дороговартісних предметів побуту, у декларації за 2017 рік — не вказав 5,24 млн грн доходів та видатків у розмірі 5,19 млн грн у зв’язку з придбанням квартири.

Крім того, слідство встановило: попри те, що фактично колишній народний депутат із кінця 2016 року проживав у власній квартирі у Києві, він отримував ще й компенсацію за нібито сплачувану вартість оренди номера у готелі «Київ». Загалом, упродовж лютого 2018 – серпня 2019 років ці незаконні виплати становили понад 367 тис. грн.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснюють із лютого 2018 року.

В грудні 2019 року екснардепу повідомили про підозру.

Зазначимо, що вказана особа також має статус обвинуваченого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище») у так званій «бурштиновій справі». Наразі справу розглядає суд.

Загалом детективи НАБУ викрили кілька десятків колишніх народних депутатів на отриманні понад 10 млн грн незаконної компенсації на житло. П’ятьом з них уже повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди для себе на загальну суму близько 2,6 млн грн. Із цієї суми один підозрюваний добровільно повернув незаконно отриману компенсацію в повному обсязі – у сумі понад 360 тис. грн.  Ще троє екснардепів добровільно повернули близько 170 тис. грн компенсації, яку помилково отримали у 2014-2015 рр. Щодо решти фактів отримання колишніми народними обранцями незаконних компенсацій розслідування триває.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.