Незаконна компенсація у 937 тис. грн на житло: матеріали відкрито

Досудове розслідування за фактом безпідставного отримання народним депутатом України VIII скликання понад 937 тис. грн компенсації вартості оренди житла завершено. 20 жовтня 2020 року детективи НАБУ та прокурори САП відкрили екснардепу та його захисникам матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до Вищого антикорупційного суду.

 

Дії колишнього народного обранця кваліфіковані за ч.2 ст.364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

 

За даними слідства, маючи власне житло у центрі столиці, він отримав право користування готельним номером в ДП «Готельний комплекс «Київ», на що з бюджету, передбаченого на забезпечення діяльності парламенту, витрачено понад 937 тис. грн з листопада 2014 року по серпень 2019 року. 

 

18 травня 2020 року депутату повідомили про підозру.

 

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розслідують із жовтня 2018 року.

 

Крім того, вказаний екснардеп має статус підозрюваного й у справі, розслідуваної НАБУ і САП, за фактом заволодіння 20 млн дол. США АТ «Ощадбанк».

 

Нагадаємо, що у грудні 2019 – жовтні 2020 року НАБУ та САП притягнули до відповідальності п'ятьох народних депутатів України VIII скликання за незаконне отримання компенсації на понад 2,6 млн грн. Загалом у межах розслідувань фактів незаконної компенсації до бюджету повернуто близько 2,4 млн грн. Ще низка народних обранців переглянули свою потребу в отриманні компенсацій і відмовились від неї. Внаслідок цього, враховуючи розмір щомісячної оплати компенсації, впродовж грудня 2018–січня 2019 року Управління справами Апарату Верховної Ради України заощадило близько 4 млн грн.

 

Посилання за темою https://bit.ly/2IMMvAJ

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.