Незаконна компенсація за житло: третій підозрюваний нардеп

20 грудня 2019 року детективи Національного бюро за погодження прокурорів САП повідомили народному депутату України VIII скликання про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларацій за 2016–2017 роки, а також у безпідставному отриманні з державного бюджету шляхом зловживання владою понад 367 тис. грн компенсації вартості винайму номера у готелі «Київ».

Дії колишнього народного обранця кваліфікують за ст.366-1 («Декларування недостовірної інформації») та ч.2 ст.364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

За даними слідства, екснардеп у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік свідомо не зазначив фактичне набуття у власність квартири у Києві вартістю близько 10,91 млн грн (нерухомість зареєстровано на близьку особу) та дороговартісних предметів побуту, у декларації за 2017 рік — не вказав 5,24 млн грн доходів та видатків у розмірі 5,19 млн грн у зв’язку з придбанням квартири.

Крім того, слідство встановило: попри те, що фактично колишній народний депутат із кінця 2016 року проживав у власній квартирі у Києві, він отримував ще й  компенсацію за нібито сплачувану вартість оренди номера у готелі «Київ». Загалом, упродовж лютого 2018 – серпня 2019 років ці незаконні виплати становили 367 тис грн.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розслідують із лютого 2018 року.

Зазначимо, що вказана особа також має статус обвинуваченого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище») у так званій «бурштиновій справі». Наразі справу розглядає суд.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.