Обрано запобіжні заходи посадовиці Офісу Президента та ексзаступниці міністра

15 листопада 2019 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи трьом особам, підозрюваним у шахрайстві та підбурюванні до надання неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України».

Зокрема, застосовано такі запобіжні заходи:

  • до керівниці одного з департаментів Офісу Президента України — цілодобовий домашній арешт терміном на два місяці;
  • до ексзаступниці міністра культури — тримання під вартою строком на 60 днів із альтернативою застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — 576,3 тис. грн;
  • до фізичної особи-посередника — тримання під вартою до 10 січня 2020 року із альтернативою застави у розмірі 4 млн 998 тис. 442 гривні.

Крім того, на посадовицю Офісу Президента покладено додаткові обов’язки: цілодобово не залишати місце проживання, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свої паспорти для виїзду закордон, інші документи, що дають право на в’їзд та виїзд з України, носити електронний засіб контролю.

Нагадуємо, 12 листопада 2019 року внаслідок негласних слідчих розшукових дій детективи НАБУ задокументували вимагання неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України». Керівницю одного з головних департаментів Офісу Президента України, її спільницю — ексзаступницю міністра культури України (2011 р.) — та інших учасників угруповання затримали безпосередньо після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тис. дол. США.

13 листопада 2019 року напередодні затриманим особам повідомили про підозру. Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 27, ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.