Обвинувачення cтосовно екс-посадовця ДП «Електроважмаш» скеровано до суду

26 грудня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем екс-посадовцем державного підприємства «Завод «Електроважмаш».

Обвинувальний акт за ч.2 ст.28 («Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою»), ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») Кримінального кодексу України стосовно  колишнього заступника директора заводу зі стратегії та маркетингу скерований до суду. Обвинувачений та сторона захисту ознайомилися з матеріалами досудового розслідування.

Другий підозрюваний, керівник двох комерційних підприємств, задіяних у схемі заволодіння державними коштами, оголошений в національний розшук.

Нагадуємо, детективи НАБУ викрили корупційну схему, через яку державне підприємство  «Завод «Електроважмаш» зазнало збитків на суму 37,2 млн грн. За версією слідства, це сталося через попередню змову службових осіб ДП з керівниками двох компаній із ознаками фіктивності в період 2014-2015 років. В результаті змови ДП продало електродвигун постійного струму «ПБК 380/80-2.25УХЛ4» фактично за собівартістю (1,39 млн дол. США ) зазначеним компаніям, а ті, згодом перепродали його за ринковою ціною до Республіки Казахстан — за ціною 3 млн дол. США. Ці дії спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.