Обвинувальний акт стосовно експосадовиці ДМС України скеровано до суду

30 червня 2021 року НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишньої першої заступниці голови Державної міграційної служби України. Дії обвинуваченої кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України.

Йдеться про експосадовицю, викриту на вчиненні кримінального правопорушення ще у 2017 році в результаті спецоперації НАБУ під прикриттям, здійсненої задля документування фактів корупції у міграційній сфері.

Під час досудового розслідування встановлено, що у червні 2017 року підозрювана запропонувала надати їй неправомірну вигоду у розмірі 1800 дол. США за оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину В’єтнаму.

Для реалізації злочинної мети учасники схеми виготовляли неправдиві офіційні документи (аналізи ДНК), які штучно створювали підстави для завідомо неправосудних судових рішень про встановлення родинних зв’язків між іноземцями та громадянами України. Це давало змогу іноземному громадянину набути статус громадянина України з отриманням паспортів громадянина України та для виїзду за кордон.

Крім того, у серпні 2017 року перша заступниця голови ДМСУ запропонувала надати їй неправомірну вигоду у розмірі 30 тис. дол. США за видачу з використанням своїх службових повноважень паспорт громадянина України громадянину Ірану, який не мав на це право.

За даними слідства, для реалізації злочинного умислу групи була створена схема надання громадянства України іноземцям за штучно створеними умовами. Але у зв’язку зі зривом згаданої спецоперації НАБУ працівниками ГПУ і СБУ, викриття інших учасників злочинного угруповання було унеможливлено. Трьом детективам безпідставно повідомили про підозру у скоєнні тяжких злочинів. Згодом кримінальне провадження відносно детективів було закрито прокурором за відсутності в їх діях ознак злочину.

Надалі законність та обґрунтованість прийнятого рішення підтверджено ухвалою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, якою відмовлено у задоволенні скарги захисту експосадовиці на постанову про закриття кримінального провадження.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали з листопада 2017 року. У грудні 2019 року колишній першій заступниці голови ДМС України повідомили про підозру. У грудні 2020 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=hw_nH2yl_VQ

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.