Одержання 60 тис. дол. США співробітником кібербезпеки СБУ: скеровано до суду

17 лютого 2022 року НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно оперативного співробітника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, викритого на одержанні 60 тис. дол. США неправомірної вигоди. Дії особи кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України.

Слідство встановило, що підозрюваний здійснював оперативний супровід під час розслідування злочинів з криптовалютами. Зокрема, він мав повноваження виявляти кримінальні правопорушення, ініціювати проведення перевірок фінансово-господарської діяльності, а також виконувати слідчі та негласні слідчі дії в рамках кримінального провадження. Під час обшуку в межах розслідування одного з таких епізодів обвинувачений запропонував підприємцю за 60 тис. дол. США владнати його проблеми «з органами»: позбутися прискіпливої уваги з боку СБУ до його бізнесу з видобутку криптовалюти (майнінгу) та повернути вилучене майно.

З метою одержання неправомірної вигоди підозрюваний застосував заходи конспірації.

У липні 2022 року посадовця викрили «на гарячому», затримали та повідомили про підозру. У жовтні 2022 року детективи завершили розслідування та відкрили матеріали справи для ознайомлення стороною захисту.

Розслідування злочину розпочали за заявою підприємця.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.