Одеського суддю заарештовано

У п’ятницю, 1 квітня, Солом’янський районний суд м. Києва задовільнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України, погоджене Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи застави для судді Малинівського райсуду Одеси.

 

Суд взяв до уваги надані Бюро матеріали та попередню поведінку підозрюваного і прийняв рішення про арешт, щоб запобігти втечі судді чи іншим його спробам перешкодити розслідуванню.

 

«Людям, які з нетерпінням очікують провалів НАБУ, повідомляю, що Солом’янський суд не знайшов жодних процесуальних порушень протягом досудового розслідування по судді Малинівського райсуду Одеси. Маючи можливість застосувати силу та примус, працівники НАБУ діяли виключно в рамках закону», - наголосив директор Бюро А. Ситник. 

 

Нагадуємо, суддю Малиновського районного суду м. Одеси було викрито на отриманні неправомірної вигоди (хабара) у розмірі 500 тисяч гривень. 29 березня під час проведення обшуку в його будинку суддя чинив опір працівникам НАБУ та Національної поліції і застосував вогнепальну зброю. Детективи до відповідного рішення Верховної Ради були позбавлені можливості здійснити затримання підозрюваного, враховуючи його суддівську недоторканність. Учора суддя був затриманий працівниками НАБУ у будівлі парламенту. 

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Фото: pik.cn.ua