Отримання неправомірної вигоди суддею з Кропивницького: скеровано до суду

13 січня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно голови* одного з районних судів Кіровоградської області, викритого на одержанні 1 тис. дол. США неправомірної вигоди, а також двох помічників суддів. Дії усіх обвинувачених кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України, а помічникам суддів додатково інкриміновано ч. 3 ст. 358 КК України.

За даними слідства, служитель Феміди отримав кошти за вплив на ухвалення рішення суддею райсуду у Кропивницькому щодо непритягнення фізичної особи до відповідальності. Для реалізації злочину підозрюваний залучив двох помічників суддів з іншого суду. Ті, своєю чергою, підробили судове рішення нібито від імені судді райсуду Кропивницького, аби запевнити, що «домовленості» виконані. Служителя Феміди викрили одразу після одержання неправомірної вигоди наприкінці серпня.

На початку вересня 2022 року особам повідомили про підозру, а у січні 2023 року відкрили матеріали для ознайомлення.

*посади вказані на момент вчинення злочину

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.