Підбурювачам до підкупу антикорупційних органів повідомили про підозру

12 листопада 2022 року НАБУ та САП повідомили двом особам про підозру у підбурюванні обвинуваченого у справі, що наразі слухається у Вищому антикорупційному суді, до надання неправомірної вигоду з метою нібито подальшого підкупу прокурора САП. Дії осіб кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст.190 Кримінального кодексу України. Одному з підозрюваних додатково інкриміновано ч. 3 ст. 209 КК України.

Осіб затримали напередодні, одразу після одержання чергового траншу у 50 тис. дол. США.

Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі за підозрою, а згодом і за обвинуваченням у спробі підкупу керівників НАБУ і САП, його учаснику надійшла у 2020 році. Відтоді ініціатори «вирішення питання» на користь учасника підкупу змінювали ціну та хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, які мали переконати пристати на їхню пропозицію. Врешті-решт, ціна дійшла до понад 1,8 млн дол. США. Під час передачі 50 тис. дол. США їх викрили «на гарячому». Розслідування злочину розпочато за заявою обвинуваченого.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.