Підбурювання до надання неправомірної вигоди посадовцям ОГП: справу скеровано до суду

22 вересня 2022 року НАБУ і САП скерували до Вищого антикорупційного суду справу щодо підбурювання до надання неправомірної вигоди службовим особам Офісу Генерального прокурора (далі – ОГП) та шахрайства. Серед обвинувачених*:

  • керівник відділу ОГП — ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України;
  • заступник керівника відділу ОГП — ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України;
  • фізична особа-посередник — ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України.

*Посади вказані на момент вчинення злочину.

За даними обвинувачення, заступник керівника відділу за попередньою змовою зі своїм керівником запропонував бізнесмену за винагороду вирішити його проблеми, пов’язані з кримінальним переслідуванням, що здійснювали слідчі Головного слідчого управління ФР ДФС України за процесуального керівництва прокурорів ОГП.

Зокрема, домогтися закриття кримінального провадження та повернути підприємцю вилучене під час обшуків майно (комп’ютерну техніку, елітні автомобілі). За повернення вказаного майна та закриття кримінального провадження посадовці ОГП підбурили бізнесмена до надання їм 100 тис. дол. США для подальшої передачі службовцям ОГП, які займають особливо відповідальне становище. Надалі посадовці змінили свої вимоги, збільшивши суму неправомірної вигоди до 150 тис. дол. США.

У січні 2022 року заступнику начальника відділу ОГП та особі-посереднику повідомили про підозру. Під час проведення обшуків за місцем роботи посадовців ОГП в межах розслідування зазначених фактів, детективи вилучили великі обсяги готівки. Згодом, про підозру повідомили й керівнику відділу ОГП.

У червні 2022 року слідство було завершено.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.