Підозрювану у заволодінні коштами ДП «Держінформ’юст» екстрадовано в Україну з Німеччини

18 листопада 2022 року НАБУ і САП домоглися екстрадиції з Німеччини в Україну гендиректорки приватного підприємства, підозрюваної у причетності до заволодіння 6,5 млн грн ДП «Держінформ’юст». Вона майже п’ять років перебувала у розшуку, і наприкінці травня 2022 року її затримали компетентні органи ФРН. ВАКС обрав запобіжний захід підозрюваній у вигляді тримання під вартою із альтернативою 496,2 тис. грн застави.

За даними слідства, у листопаді 2013 року колишній гендиректор ДП «Держінформ’юст» із підконтрольним йому ж підприємством уклав та забезпечив виконання договорів на постачання програмної продукції (комп’ютерної програми TrueConfserver та супровідної документації до неї). Перший договір передбачав завищену вартість, а наступним взагалі не передбачалося постачання товарів. Такими діями «Держінформ’юсту» завдано 6,5 млн грн шкоди.

Розслідування щодо інших учасників злочину – завершене, справа перебуває на розгляді у суді.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.