Підтримка та розвиток молоді — важлива складова запобігання корупції — Гізо Углава

Такими словами т.в.п. Директора Національного антикорупційного бюро України Гізо Углава звернувся до учасників Антикорупційної школи НАБУ 2022, що стартувала 25 липня та об’єднала 55 студентів із 17 регіонів країни. 

«Створюючи Національне бюро у 2015 році, ми робили акцент на доброчесних фахівцях без досвіду роботи в органах "старого порядку" на противагу працівникам із великим стажем і сумнівною репутацією. І це було правильним рішенням, яке дозволило зібрати професійну команду та найефективніший орган досудового розслідування в Україні», — пояснив очільник Національного бюро.

Онлайн етап Антикорупційної школи НАБУ 2022 тривав до 29 липня, а цьогорічні учасники — це 50 переможців відбору (опрацьовано 659 заявок) та п’ять фіналістів Всеукраїнського антикорупційного муткорту. Лідером серед закладів вищої освіти вкотре став Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого — участь в цьогорічній Антикоршколі взяли 17 вихованців вишу.

Серед 15 залучених спікерів були детективи Національного бюро, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Офісу Генерального прокурора, суддя Вищого антикорупційного суду, представники Антикорупційної ініціативи ЄС та Національного агентства з питань запобігання корупції. Завдяки онлайн формату до проєкту долучилися також фахівці з-за кордону: міжнародний експерт з антикорупції Драго Кос, суддя з Нью-Йорку Елізабет Стонг та лідерка молодіжного антикорупційного руху у Лівані Серена Ібрагім. Секретним гостем Антикоршколи і мотиватором для молоді став громадський діяч і волонтер Сергій Притула.

«Нульова толерантність до корупції має бути базисом для кожної людини, яка хоче змінити державу на краще. Є величезне сподівання, що в Україні викристалізувалася плеяда тих людей, які будуть битися з системою. Потрібно мати велику сміливість, щоб кидати їй виклик та йти до кінця», — звернувся до студентів Сергій.

Упродовж тижня учасники проєкту генерили ідеї власних антикорупційних проєктів і вдосконалювали свої навички з протидії корупції: створювали антикорупційні картини за допомогою штучного інтелекту, вирішували кейси, проводили власне «розслідування» топкорупції у онлайн грі «Слідство веде НАБУ» та визначали місце злочину.

«Ми розглянули та оцінили понад 20 антикорупційних проєктів, серед яких є чудові ідеї, як-от антикорупційні настільна гра, квест кімната, тренінги для школярів і хакатон. Сподіваємося студентам вистачить наснаги й мотивації реалізувати більшість з них. Ми ж обіцяємо підтримати ініціативи молоді», — зазначає співорганізаторка Антикоршколи Яна Ризак.

Для подальшої участі у проєкті за результатами виконання практичних і творчих завдань відібрано 20 студентів, які вже в серпні пройдуть двотижневе стажування у Головному підрозділі детективів Національного бюро, поєднане із тематичними тренінгами та зустрічами.

Довідково

Проєкт реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Антикорупційна школа НАБУ проводиться третій рік поспіль, а найактивніші випускники долучаються до Молодіжної антикорупційної мережі та продовжують антикорупційну громадську діяльність у закладах вищої освіти та молодіжних осередках свого регіону за підтримки Національного бюро.