Після рішення Конституційного суду усі справи щодо незаконного збагачення закрито

Оскільки рішенням Конституційного Суду визнано неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»), станом на 28 березня 2019 року детективи НАБУ і прокурори САП були змушені закрити кримінальні провадження за цією статтею. Йдеться про повне закриття 27 кримінальних проваджень і 38 — в частині ст.368-2 КК України. Загальна суму статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ у цих справах, становила понад 500 млн грн.

Зокрема, у межах вже закритих проваджень детективи НАБУ досліджували доходи та майно народних депутатів України, прокурорів, суддів, посадовців центральних органів влади, працівників СБУ, поліції, Міноборони тощо. Після рішення Конституційного Суду набуте майно вказаних посадовців за замовчуванням вважається законним, безвідносно до джерел його походження.

Зазначимо, що поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили.

Детальніше щодо рішення КС стосовно ст.368-2 КК України: https://bit.ly/2Xu4qly