Понад 107 млн грн застав завдяки НАБУ і САП надійшло ЗСУ у лютому-березні

З початком повномасштабної збройної агресії рф проти України робота антикорупційних органів зазнала змін. Одним із напрямків діяльності стала взаємодія зі Збройними Силами України.

Так, упродовж лютого-березня учасники 32 кримінальних справ, розслідуваних НАБУ і САП, ініціювали перегляд запобіжних заходів із тим, щоб спрямувати на потребу ЗСУ застави, внесені підозрюваними та обвинуваченими. Судді Вищого антикорупційного суду задовольнили 40 таких клопотань, результатом чого став перерахунок ЗСУ понад 107 млн грн упродовж лютого-березня 2022 року.

Рішення ВАКС про передачу коштів ухвалювались за ініціативи самих підозрюваних та обвинувачених, які добровільно погоджувались передати частину або всю суму застав на спеціальний рахунок, відкритий НБУ для підтримки українського війська.

Водночас, хочемо наголосити, що подібні дії не дають жодної індульгенції у кримінальному процесі, не звільняють від відповідальності за вчинені злочини та не позбавляють необхідності виконувати процесуальні обов’язки, покладені ВАКС на підозрюваних та обвинувачених.

Серед справ, у яких, повністю або частково перераховано суми застав на потреби ЗСУ,  «газова справа», провадження щодо корупції в «Укроборонпромі», «Укравтодорі», «Укрзалізниці» тощо.

 

Фото: Міністерство оборони України