Попри зміну політичних еліт, супротив діяльності НАБУ зростає, — Артем Ситник

Супротив діяльності антикорупційних органів зростає. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час онлайн дискусії «Антикорупційна та судова реформи: оцінка прогресу й актуальні виклики», що відбулась 27 травня 2021 року.

«Якщо проаналізувати умови, в яких доводиться працювати новим антикорупційним органам, то маємо визнати, що все більше зусиль витрачаємо не на розвиток, а на захист інституцій. І в цьому контексті Національне бюро, мабуть, є рекордсменом з огляду на підвищену увагу до своєї діяльності з боку політичних еліт і за кількістю спроб послаблення його інституційної незалежності та функціоналу», — зазначив Директор Національного бюро.

Під час заходу презентовано оцінку прогресу антикорупційної реформи за останні два роки, підготовлену Трансперенсі Інтернешнл Україна спільно  з експертами РПР та Центру протидії корупції.  Звіт також містить рекомендації стосовно пріоритетних дій у цій сфері на 2021–2022 роки. З-поміж іншого, йдеться про удосконалення процедури відбору  Директора НАБУ.

Коментуючи проєкт закону, проголосований у першому читанні, спрямований на врегулювання правових аспектів, що з’явилися після визнання неконституційними окремих положень Закону «Про НАБУ» в частині призначення Директора НАБУ, Артем Ситник наголосив на необхідності збереження інституційної незалежності Національного бюро та важливості ролі міжнародних експертів.

«Сподіваємося, що у новому законі вирішальну роль при обранні Директора НАБУ нададуть міжнародним експертам, а передача повноважень після конкурсу відбудеться у найбільш безболісний для антикорупційної інфраструктури спосіб», — прокоментував можливі законодавчі зміни Артем Ситник.

У публічному обговоренні також взяли участь представники Національного агентства з питань запобігання корупції, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Центру протидії корупції, Центру політико-правових реформ, а також Представництва Європейського Союзу в Україні та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI).

«НАБУ відіграє важливу роль для майбутнього країни, і незалежні міжнародні експерти мають продовжувати діяти в Україні, допоки не буде обрано нового керівника», — зазначив заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло.
 

Довідково

Онлайн дискусію «Антикорупційна та судова реформи: оцінка прогресу й актуальні виклики» організовано громадською спілкою «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ» у партнерстві з Трансперенсі Інтернешнл Україна та Посольством Литовської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки в рамках підготовки до Ukraine Reform Conference 2021, що має відбутися на початку липня 2021 у Вільнюсі.