Посадовця «Укрзалізниці» викрили на 9,6 млн грн зловживань

23 вересня 2021 року НАБУ і САП повідомили посадовцю АТ «Укрзалізниця» про підозру у зловживанні своїм службовим становищем, в результаті чого держкомпанія зазнала 9,6 млн грн збитків. Дії особи кваліфіковані за  ч. 2 ст. 364 КК України. 

У 2017 році АТ «Укрзалізниця» оголосила публічні торги із закупівлі пристроїв живлення для пасажирських вагонів. Слідство встановило, що підозрюваний, будучи головою тендерного комітету, встановив однією із вимог для участі у тендері обов’язкове надання учасниками торгів підтвердження погодження креслень продукції, яку вони пропонують до постачання, самою ж «Укрзалізницею». Двом пов’язаним  між собою компаніям «Укрзалізниця» погодження надала, а решті — ні. На підставі чого інших учасників і не допустили до участі в аукціоні, а «обрані» компанії здобули перемогу та поставили «Укрзалізниці» продукцію за завищеними на 9,6 млн грн цінами.

За чотири роки після придбання «Укрзалізниця» ці пристрої так і не ввела в експлуатацію, що ставить під сумнів реальну потребу в закупівлі.

У межах розслідування Національне бюро передало зібрані матеріали щодо компаній-переможниць тендеру до Антимонопольного комітету України, який визнав дії учасників торгів антиконкурентними та узгодженими між собою, і наклав штрафи на ці дві ТОВ.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.