Посадовцям Миколаївської міськради повідомили про підозру

11 серпня 2021 року затриманому напередодні заступнику Миколаївського міського голови детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у заволодінні понад 26,8 млн грн під час виконання робіт з реконструкції площі Соборної у Центральному районі міста Миколаєва. Підозру підписала Генеральний прокурор.

Крім того, ввечері 10 серпня 2021 року про підозру також повідомили затриманим першому заступнику директора одного з департаментів Миколаївської міської ради і двом керівникам приватних компаній (один із яких є чинним депутатом Одеської міськради). Їх дії кваліфіковані за ч.5 ст.191 КК України. Таким чином загальна кількість підозрюваних у корупційній схемі, через яку громаді Миколаєва завдано збитків становить вісім осіб.

Нагадуємо, 10 серпня заступник Миколаївського голови намагався покинути територію України: його було затримано у міжнародному пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань», що на українсько-угорському кордоні. Того ж дня про підозру у причетності до корупційної схеми повідомили й решту учасників корупційної схеми.

За даними слідства, у 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі у Миколаєві. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем,  за попередньою змовою із шістьома особами — директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеного ТОВ, яке і виконало роботи. Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші обставини вчинення злочину.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.