Представники GIZ відвідали ІТ-Лабораторію

7 липня представники Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) завітали до ІТ-лабораторії Національного антикорупційного бюро України. Німецькі партнери побачили, як допомагає детективам у роботі обладнання, передане в рамках проекту технічної допомоги.«Отримане обладнання та програми технічного забезпечення дали змогу в найкоротший строк та в найглибшому вигляді отримувати дані, що стали доказами у кримінальних провадженнях, розслідуваних детективами НАБУ», - розповів начальник ІТ-Лабораторії Андрій Гаркуша.

Завдяки унікальній техніці детективи мають можливість працювати з інформацією на вилучених мобільних телефонах та персональних комп’ютерах, і навіть із несправними пристроями. Надане програмне забезпечення дозволяє долати парольний захист, створювати копії інформації, блокувати дані від втручання. Докази, отримані за допомогою новітнього обладнання, є основою доказової бази у багатьох розслідуваннях.

Спеціалістів ІТ-Лабораторії залучали до 131 кримінального провадження протягом лише першого півріччя 2017 року.

Нагадуємо, що в травні 2016 року НАБУ в рамках проекту технічної допомоги уряду Федеративної Республіки Німеччина «Консультаційний фонд впровадження реформ» отримало технічне обладнання від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Зокрема, було надане телекомунікаційне обладнання та спеціальне обладнання, яке призначене для роботи детективів з інформацією.