Про НАБУ та його завдання дізнались польські студенти

25 вересня 2018 року Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зустрівся зі студентами College of Europe (Республіка Польща). Молоді було цікаво дізнатися, на якій стадії перебуває антикорупційна реформа та чи змінились очікування українського суспільства за чотири роки після Революції Гідності.«НАБУ було створене на вимогу громадянського суспільства після Революції Гідності, причиною якої стала, в тому числі, масштабна корупція як загроза суверенітету держави. Сьогодні в Бюро є усі необхідні підрозділи, щоб проводити розслідування самостійно, не чекаючи допомоги від інших правоохоронних органів. Це робить нас інституційно незалежними, — зазначив Артем Ситник. — Однак, практично відразу після початку розслідувань ми відчули величезний тиск. Причина цьому — розслідування стосовно топ-посадовців, яких до цього ніхто не здійснював. І з кожною наступною нашою справою, цей тиск зростає».

Директор Бюро також підкреслив, що основними модераторами позитивних змін залишаються громадянське суспільство та міжнародні партнери.

«Точкою неповернення в антикорупційній реформі стане створення незалежного антикорупційного суду, котрий розглядатиме справи, що розслідували детективи НАБУ. Переконаний, що Україна просто змушена використати цей шанс!» — підсумував Артем Ситник.

Довідково: College of Europe — незалежний заклад післядипломної освіти з європейських студій, кампуси якого розташовані у студентських містечках Брюгге (Королівство Бельгія) та Натолін (Варшава, Республіка Польща). З навчальним візитом до України завітало більш як 150 студентів коледжу. Зустріч з ними пройшла у формі панельної дискусії на тему «Антикорупційні реформи в Україні: інсайдерський погляд». Серед запрошених спікерів були Директор НАБУ Артем Ситник, директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков, експерт Проекту ЄС «ПРАВО-Justice» Анна Адамська-Галант і спеціаліст з адвокації Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

Фото: College of Europe