Привласнення 472 тис. євро: підозрюється екскерівник ДП

23 березня 2023 року НАБУ і САП за сприяння Управління СБУ у Харківській області повідомили про підозру у привласненні 472 тис. євро (понад 6 млн грн за курсом НБУ) одному з колишніх керівників Харківського державного авіаційного виробничого підприємства  (входить до складу державного концерну «Укроборонпром»). Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України («Складання і видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Оскільки місцезнаходження особи не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

Слідство встановило, що у вересні 2014 року колишній посадовець вступив у змову зі своїм знайомим та з метою заволодіння коштами держпідприємства підписав контракт з підконтрольною його спільнику іноземною компанією на постачання ДП двох авіаційних систем та забезпечив переведення держпідприємством 472 тис. дол. США передоплати. Ці кошти спільники згодом привласнили, а для приховування своїх злочинних дій підписали додаткову угоду до контракту про неможливість постачання систем у раніше обумовлені строки.

Це вже другий епізод злочинної діяльності вищевказаного керівника, викритий НАБУ. У 2021 році йому повідомили про підозру в розтраті 1,92  млн дол. США та 553 тис. євро.

Також наявна інформація, що ця особа добровільно зайняла псевдопосаду заступника голови з питань інфраструктури так званої окупаційної адміністрації Запорізької області.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші можливі учасники вчинення злочину.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.