Реальні вироки демонструють суспільству невідворотність покарання, - Тарас Лопушанський

У першому півріччі 2021 року Вищий антикорупційний суд ухвалив 14 обвинувальних вироків стосовно 16 осіб за фактом вчи­нення кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Націо­нального бюро, що набрали законної сили. Про це зазначив директор Львівського територіального управління Тарас Лопушанський під час прес-сніданку 10 серпня 2021 року.

 «Національне бюро є правоохоронним органом, компетенція якого не передбачає винесення вироків. У той же час, ми зацікавлені у об’єктивному дослідженні доказів, що зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування і притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. З появою ВАКС, справи, що роками лежали в судах першої інстанції, почали розглядати, і в деяких з них вже є вироки. Так, у першому півріччі 2021 року ВАКС ухвалено 14 обвинувальних вироків (які вже набрали законної сили) стосовно 16 осіб», - зазначив Тарас Лопушанський.

За його словами, відповідно до рішень ВАКС, внаслідок застосування конфіскації до державного бюджету надійде майна/коштів на суму майже 9,6 млн грн.

«Реальні судові вироки демонструють суспільству невідворотність покарання і попереджають вчинення кримінальних корупційних правопорушень у майбутньому. Слід наголосити, що наразі понад 300 справ НАБУ та САП очікують на вердикт ВАКС», - додав Директор ЛТУ.

За перше півріччя 2021 року детективи НАБУ  разом з прокурорами САП  скерували до суду 25 обвинувальних актів відносно 43 осіб. Крім того, розпочали 336 розслідувань, оголосили 42 повідомлення про підозру. Також останні півроку відзначилися рекордним економічним ефектом від діяльності НАБУ – понад 1,8 млрд грн.

«Результати роботи НАБУ є безпрецедентними у історії діяльності правоохоронних органів України. За краще майбутнє України наша команда платить доволі високу ціну, зокрема, протидіє постійному тиску представників «старої системи». Незважаючи на це, ми непохитно дотримуємося принципів політичної нейтральності та законності, і на моє глибоке переконання так буде і надалі», - наголосив Тарас Лопушанський.