Рік експлуатації eCаse MS: досягнення та найближчі плани

Попри перерву в 5 місяців, пов’язану з повномасштабним вторгненням рф, 1 серпня роботу системи електронного кримінального провадження eCase MS вдалося відновити. Станом на 20 грудня у ній міститься інформація про 306 кримінальних проваджень. Щодня eCase MS має все більше користувачів з НАБУ та САП, а е-документ з системи пройшов процесуальну валідацію в суді.

«Успіх у реалізації цього проєкту залежить від ефективної роботи його команди, до якої входять працівники не лише НАБУ, а й органів-партнерів. Ми цінуємо вклад кожного і щиро дякуємо Антикорупційній ініціативі ЄС за підтримку. Попри вимушену перерву в розвитку системи, ми впевнено рухаємося до мети — повної цифровізації кримінального процесу», — зазначив т.в.п Директора НАБУ Гізо Углава під час зустрічі проєктної команди eCase MS.

Повноцінний запуск eCase MS в НАБУ відбувся 16 грудня 2021 року. Розробка ж системи розпочалася у 2019 році за технічної, експертної та фінансової підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI). З нагоди річниці Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, подякував працівникам НАБУ, САП, ВАКС та EUACI за вклад у розвиток проєкту.

«Вдячний тим, хто від початку вірив в систему, був її амбасадором та інвестував ресурси і робочий час для її розвитку. Сьогодні eCase MS — флагманський ІТ-проєкт нашої програми, і я запевняю вас, що EUACI продовжуватиме його підтримку», — зазначив Аллан Паг Крістенсен.

До кінця 2022 року завершиться інтеграція системи з Єдиним реєстром досудових розслідувань. Інтеграція eCase MS з судовою системою «Д-3» також на фінішній прямій. Це дасть змогу детективам подавати клопотання до ВАКС в електронному форматі.  У наступному році проєктна команда eCase MS планує додати понад 30 шаблонів процесуальних документів, масштабувати інтеграцію з системою Д-3, а також розробити технічне завдання для оновленого релізу системи.

Нагадуємо, що система передбачає поступове переведення досудового розслідування за участі НАБУ, САП та ВАКС в електронний формат. Перехід від паперу до цифри підвищить ефективність розслідування, гарантує прозорість роботи антикорупційних органів та заощадить ресурси.