Російському військовому повідомили про підозру у жорстокому поводженні з цивільними

9 травня 2022 року військовослужбовцю російської федерації старшому лейтенанту-командиру роти 15-ої окремої мотострілецької бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії центрального військового округу ЗС рф повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів і звичаїв війни. Дії особи кваліфіковані за ч.1 ст.438 КК України. 

Під час оперативного супроводження кримінального провадження детективи НАБУ спільно зі співробітниками Броварського РВ ГУ СБУ в м. Києві та Київській області, за процесуального керівництва прокурорів Броварської окружної прокуратури встановили, що підозрюваний незаконно допитував та завдав тілесні ушкодження двом цивільним громадянам – мешканцям сіл Мокрець і Заворичі (Київська область), а також незаконно надав вказівку спуститись до погребу, де їх утримували проти волі протягом певного періоду часу. 

Вказані дії є порушенням законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Про підозру військовому рф повідомили заочно, незабаром його буде оголошено у розшук.

Нагадуємо, НАБУ спільно з СБУ та прокуратурою встановили російських злочинців, які застосовували тортури до взятого в полон бійця територіальної оборони та настоятеля місцевого храму у селі Богданівка (Київська обл.).

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.