Розкрадання 9,6 млн грн «Укрзалізниці»: розслідування завершено

31 березня 2022 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою посадовця АТ «Укрзалізниця» у завданні 9,6 млн грн збитків держкомпанії. Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед її скеруванням до суду. 

Слідство встановило, що підозрюваний організував у 2017 році закупівлі пристроїв живлення для пасажирських вагонів за завищеними цінами, спотворивши умови конкуренції. В результаті таких дій «Укрзалізниця» незаконно переплатила 9,6 млн грн.

За чотири роки після придбання «Укрзалізниця» ці пристрої так і не ввела в експлуатацію, що поставили під сумнів реальну потребу в закупівлі.

У межах розслідування Національне бюро передало зібрані матеріали щодо компаній-переможниць тендеру до Антимонопольного комітету України, який визнав дії учасників торгів антиконкурентними та узгодженими між собою, і наклав штрафи на ці дві ТОВ.

У вересні 2021 року посадовцю повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 364 КК України. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.