Розкрадання 9,6 млн грн «Укрзалізниці»: справу скеровано до суду

10 лютого 2023 року НАБУ та САП скерували до суду справу стосовно посадовця АТ «Укрзалізниця». Він обвинувачується у завданні 9,6 млн грн збитків держкомпанії. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідство встановило, що у 2017 році посадовець організував закупівлі пристроїв живлення для пасажирських вагонів за завищеними цінами, спотворивши умови конкуренції. В результаті таких дій «Укрзалізниця» переплатила 9,6 млн грн. За чотири роки після придбання «УЗ» ці пристрої так і не ввела в експлуатацію, що поставило під сумнів реальну потребу в закупівлі.

У межах розслідування Національне бюро передало зібрані матеріали щодо компаній-переможниць тендеру до Антимонопольного комітету України, який визнав дії учасників торгів антиконкурентними та узгодженими між собою, і наклав штрафи на ці дві ТОВ.

Нагадаємо, посадовцю повідомили про підозру у вересні 2021 року. Весною 2022 року слідство завершили.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.