Розкрадання землі у передмісті Києва: ще двом особам повідомлено про підозру

Загальна кількість підозрюваних у розкраданні особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі зросла до дев’яти. 19 березня 2019 року ще двом особам повідомлено про підозру.

Зокрема, йдеться про:

- екс-головного вченого секретаря НААН (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 366  КК України);

- екс-заступника начальника Головного управління Держземагентства в Київській області (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України).

Раніше, 14 березня, статус підозрюваних у справі набули семеро осіб. Із-поміж них — посадовці Національної академії аграрних наук, Держземагентства в Київській області та Служби безпеки України.

Як встановили детективи НАБУ, впродовж 2013-2014 років підозрювані ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких 15,12 га державних земель незаконно перейшли в приватну власність. Йдеться про ділянки в передмісті Києва (село Гатне), які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

Детальніше про корупційну схему: https://bit.ly/2THqoTW.

Інфографіка: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/40445328803/in/dateposted/

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.