Розслідування недекларування статків посадовцем ДПСУ завершено

10 січня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування стосовно начальника регіонального управління Державної прикордонної служби України за підозрою у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 і 2021 роки. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 КК України.

Слідство встановило, що посадовець був зобов'язаний, але не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік відомості про користування і фактичне володіння його дружиною будинком в передмісті Києва і земельною ділянкою, на якій він розташований. Хоча будинок і не введений в експлуатацію, але є цілком придатним для проживання: його сім’я проживала там впродовж 2020 і 2021 років. Вартість цього об’єкту незавершеного будівництва становить понад 1,5 млн грн.

Після початку розслідування НАБУ і САП, посадовець ДПСУ намагався приховати факт недекларування, і відобразив у декларації за 2021 рік інформацію про «земельну ділянку зі спорудами» загальною площею 500 м2 у передмісті Києва, і яка нібито лише з 1 січня 2021 року знаходиться в дружини й доньок на іншому праві користування, а саме – «тимчасове проживання».

Наприкінці грудня посадовцю повідомили про підозру.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.