Розслідування незаконних виплат премій ексдиректору ДП «Оператор ринку» завершили

10 лютого 2022 року колишньому директору державного підприємства «Оператор ринку» повідомили про завершення розслідування за його підозрою у заволодінні 2,15 млн грн коштів ДП. Стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед складанням обвинувального акта і скерування його до суду.

Слідство встановило, що впродовж 2019-2020 рр. посадовець, зловживаючи службовим становищем, незаконно заволодів коштами державного підприємства через видання наказів про виплату йому заохочувальних виплат на загальну суму у 2,15 млн грн.

В грудні 2021 року йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 5 ст. 191 КК України.

Зібраних матеріалів в рамках кримінального провадження достатньо для початку процесу відшкодування збитків, завданих ДП «Оператор ринку» діями його екскерівництва.  Для цього держпідприємство може подати цивільний позов у рамках кримінального провадження. Національне бюро неодноразово звертало увагу ДП на необхідність почати цей процес. Однак, позов й досі не подано, що суперечить інтересам держави, яка втрачає можливість своєчасного відшкодування завданої майнової шкоди.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.