Розслідування стосовно експосадовиці ДМС України завершено

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування стосовно колишньої першої заступниці голови Державної міграційної служби України, підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 КК України.

Дії підозрюваної кваліфіковані як прохання надати та одержання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

2 грудня 2020 року ухвалено рішення про відкриття матеріалів слідства стороні захисту.

Йдеться про експосадовицю, викриту на вчиненні кримінального правопорушення ще у 2017 році в результаті спецоперації НАБУ під прикриттям, здійсненої задля документування фактів корупції у міграційній сфері.

Під час досудового розслідування встановлено, що у червні 2017 року підозрювана запропонувала організувати оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину В’єтнаму на один рік із можливістю продовження терміну до трьох років. За надання такої послуги посадовиця попросила та у подальшому одержала неправомірну вигоду у розмірі 1800 дол. США.

Крім того, у серпні 2017 року перша заступниця голови ДМСУ запропонувала організувати набуття громадянином Ірану громадянства України за територіальним походженням, яке мало підтверджуватися завідомо неправдивими офіційними документами (аналізами ДНК) та встановлюватись завідомо неправосудним рішенням суду. Це б дало змогу іноземному громадянину отримати паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон. У цьому випадку посадова особа за забезпечення процесу оформлення та видачі документів просила неправомірну вигоду у розмірі 30 тис. дол. США.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали з листопада 2017 року. У грудні 2019 року колишній першій заступниці голови ДМС України повідомили про підозру.

Також зазначимо, що у листопаді 2017 року ГПУ та СБУ зірвали згадану спецоперацію детективів, тим самим убезпечивши інших учасників злочинного угруповання від викриття. Трьом детективам безпідставно повідомили про підозру у скоєнні тяжких злочинів. Згодом кримінальне провадження відносно детективів було закрито прокурором за відсутності в їх діях ознак злочину.

У подальшому законність та обґрунтованість прийнятого рішення підтверджено ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 2 грудня 2020 року, якою відмовлено у задоволенні скарги захисту експосадовиці на постанову про закриття кримінального провадження.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.