Розслідування топ-корупції потребує ефективної співпраці НАБУ і САП

Про завдання та сферу відповідальності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури говорили під час дискусії «Функції НАБУ-САП та результати роботи: в кого питати про вироки», що відбулась 29 листопада 2018 року за ініціативи Ради громадського контролю при НАБУ.

«За весь час незалежності України не було ефективної боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади. Сьогодні таке завдання стоїть перед Національним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Справи такої категорії дуже складні, і не слід очікувати, що вони будуть розслідуватись дуже швидко. І хоча ділянки роботи НАБУ, як органу досудового розслідування, і САП різні, результат залишається спільним», — зазначив детектив НАБУ Тарас.

Неподільною вважає відповідальність цих двох правоохоронних органів і прокурор антикорупційної прокуратури Олександр Снєгірьов. Представник САП висловив сподівання, що Вищий антикорупційний суд пришвидшить розгляд справ, а також дещо змінить підхід до оцінки доказів.

Адвокат Євген Грушовець своєю чергою нагадав, що створення ВАС — одна з вимог Міжнародного валютного фонду. Існування таких органів як НАБУ і САП, вважає юрист, є попередженням для тих корупціонерів, які йдуть «заробляти» на державній службі.


Довідково
Рада громадського контролю при НАБУ спільно з Центром політико-правових реформ і ГО «Платформа Громадський Контроль» здійснили моніторинг судового розгляду справ, досудове розслідування в яких завершене детективами Національного бюро. З результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням.