Розслідування топ-корупції потребує ефективної взаємодії усіх антикорупційних органів

Про важливість співпраці антикорупційних органів, особливості розслідування топ-корупції, роль Вищого антикорупційного суду (ВАС) говорили під час інтерактивної дискусії «Антикорупційна система: навіщо нам НАБУ, САП, АРМА та НАЗК». Захід відбувся 12 лютого 2019 року за ініціативи Transparency International Ukraine та Ради громадського контролю при НАБУ.

«Боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади і розслідування злочинів, що вчинені топ-посадовцями, — основне завдання Національного бюро. Вже практично повністю сформовано Головний підрозділ детективів, який безпосередньо цим займається. Механізм роботи НАБУ повноцінно запущений та набирає обертів», — зазначив заступник керівника підрозділу детективів Олександр Скомаров.

Представник НАБУ також додав, що запуск ВАС дозволить завершити антикорупційну реформу, яка розпочалася у 2014 році, та підвищить ефективність роботи усіх антикорупційних органів.

Учасники заходу мали можливість особисто поспілкуватись із працівниками Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Представники Transparency International Ukraine в свою чергу поінформували про перебіг відбору суддів до Антикорупційного суду.

Автор фото: Олеся Коваль