Розслідування завдання 13,7 млн грн збитків «Електроважмашу» завершено

8 травня 2020 року п’ятьом підозрюваним у завданні 13,7 млн грн збитків державному підприємству «Завод «Електроважмаш» відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням справи до суду. Таким чином НАБУ та САП завершили розслідування третьої корупційної схеми на підприємстві.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч.2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Йдеться про:

двох заступників директора ДП «Завод «Електроважмаш»;

начальника управління ДП «Завод «Електроважмаш»;

кінцевого бенефіціара чеської компанії;

директора чеської компанії.

 

Як встановило слідство, у 2017 році посадовці ДП «Завод «Електроважмаш» за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у м. Прага (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки (Литовська Республіка).

Ті запчастини, які «Електроважмаш» продав чеській компанії за 600,3 тис. євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною — 1,22 млн євро. В результаті ДП «Завод «Електроважмаш» недоотримало 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

 

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснювали з листопада 2017 року. Про підозру посадовцям повідомлено 17 березня 2020 року. 

 

Більше про корупції на заводі «Електроважмаш» — https://nabu.gov.ua/search/node/електроважмаш

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.