Розтрата 18 млн грн коштів ДП «Антонов»: підозрюються двоє осіб

10 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили колишньому посадовцю державного підприємства «Антонов» (входить до складу ДК «Укроборонпром») та директору адвокатського об’єднання про підозру у розтраті понад 18 млн грн коштів ДП та складанні завідомо неправдивих офіційних документів.

Йдеться про:

  • ексдиректора з правових питань ДП «Антонов» — ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України;
  • директора адвокатського об’єднання — ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Оскільки місцеперебування осіб не встановлено, про підозру їм повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання в межах договору про надання юридичних послуг мало допомогти ДП «Антонов» стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ «Брокбізнесбанк» за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн. Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оціночна вартість якої становила понад 120 млн грн).

У грудні 2018 року будівлю передали ДП «Антонов» як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Натомість тодішній директор з правових питань ДП «Антонов» за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі – майже 10% від оціночної вартості будівлі (переплата у близько 7 млн грн).

Згодом, у травні 2021 року, на виконання законів України та розпорядження Уряду нежитлову будівлю передали до сфери управління іншого державного органу. Тоді вона вже коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані власні боргові зобов’язання ДП «Антонов» перед державою. Після того тодішній директор з правових питань ДП «Антонов», перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі. При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП «Антонов» іншій державній установі та до списання боргових зобов’язань ДП «Антонов» перед державою жодного стосунку не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг.

У результаті дій підозрюваних держпідприємству завдано понад 18 млн грн збитків.

Завдяки діям детективів НАБУ на всю суму коштів, які були перераховані ДП «Антонов» адвокатському об’єднанню, ВАКС у вересні 2022 року наклав арешт. АП ВАКС це рішення підтвердила.

Розслідування вказаних фактів НАБУ та САП розпочали навесні 2022 року за повідомленням ДП «Антонов». Чинне керівництво державного підприємства співпрацює зі слідством та сприяє встановленню всіх обставин вчинення злочину.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.