Розтрата зерна на 3,2 млн грн: завершено розслідування стосовно одного з підозрюваних

НАБУ та САП завершили спецрозслідування за підозрою в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України в організації розтрати зерна на понад 3,2 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. 11 листопада 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне і безоплатне відвантаження насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в філії Держрезерву, іншим приватним структурам. Й у такий спосіб здійснив розтрату у понад 189 тон насіння вартістю понад 3,2 млн грн. Збіжжя вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу й повернули до держпідприємства. Невдовзі трьом учасникам злочину - очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії й керівника елеватору – повідомили про підозру, а в лютому 2022 року справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду.

Що ж до в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», то йому про підозру повідомили в листопаді 2021 року в порядку ст. 135 КПК України, оскільки його місцезнаходження було невідоме. Наразі розслідування завершене й стосовно цього підозрюваного. Однак, в роботі детективів НАБУ є ще низка епізодів зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.