Слухачі Антикорупційної онлайн школи НАБУ створюють власні проєкти для протидії корупції

Сформувати нульову толерантність до корупції допоможуть комікси, іронічний блог, антикорупційна платформа та сервіс антикорупційної підтримки студентів. У цьому переконані понад півсотні випускників Першої антикорупційної онлайн школи Національного бюро.

Впродовж тижня вони дізнавалися про особливості роботи антикорупційних органів, досудового розслідування і судового розгляду корупційних кримінальних проваджень, дискутували щодо ролі громадськості у викритті корупції та особливостей роботи з викривачами, обговорювали регіональні особливості проведення розслідувань та реалізації антикорупційних проєктів.

«Антикоршкола — це проєкт Національного бюро для залучення студентів і молодих спеціалістів до тих процесів, що відбуваються в сфері боротьби з корупцією. Віримо, що наша молодь стане гідною зміною та перейметься антикорупційною діяльністю, і щороку таких молодих хлопців й дівчат ставатиме все більше», — зазначив Директор НАБУ Артем Ситник.

Вірячи в те, що протидія корупції починається з виховання молоді, учасники онлайн школи створили та презентували експертам власні ідеї просвітницьких заходів.

«Школа НАБУ допомогла знайти однодумців й розширити власну антикорупційну мережу. Було цікаво та захоплююче, ми покращили власні навички та згенерували новий проєкт, над практичним втіленням якого активно працюємо», — розповіла учасниця школи Валентина.

Використовувати отримані знання, долучатися до антикорупційних заходів і створювати власні, продовжувати активну громадську діяльність заохочувала учасників Школи керівниця Управління зовнішніх комунікацій НАБУ Світлана Оліфіра.


Довідково

Організована Національним бюро Перша антикорупційна онлайн школа тривала з 17 по 21 серпня 2020 року. Реєстраційну форму заповнили понад 350 охочих, з поміж яких відібрано 56 учасників школи. Слухачами стали студенти та молоді спеціалісти з різних регіонів України. Заходи відбувалися виключно в онлайн форматі. Спікерами Антикоршколи стали представники НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК та громадських організації, які займаються протидією корупції, а саме: Transparency International Ukraine, ГО «САМ» та ГО «Батьки SOS». Крім участі у дискусіях, учасники виконували й практичні завдання. Вони тлумачили антикорупційні юридичні терміни, перевіряли е-декларації, визначали підслідність кримінального провадження, створювали антикорупційні проєкти.

Найактивніші випускники Антикоршколи отримали запрошення приєднатися до Молодіжної антикорупційної мережі, аби продовжувати антикорупційну громадську діяльність у закладах вищої освіти та молодіжних осередках свого регіону.