Співробітнику кібербезпеки СБУ повідомили про підозру

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП спільно з ГУ внутрішньої безпеки СБУ викрили оперативного співробітника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ (ДКІБ СБУ) на одержанні 60 тис. дол. США неправомірної вигоди. 27 липня 2022 року посадовцю повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 КК України.

Слідство встановило, що підозрюваний здійснював оперативний супровід під час розслідування злочинів в сфері операцій із криптовалютами. Зокрема, він був наділений повноваженнями здійснювати заходи з виявлення кримінальних правопорушень, ініціювати проведення перевірок фінансово-господарської діяльності, а також виконувати слідчі та негласні слідчі дії в рамках кримінального провадження. Під час проведення обшуку в рамках розслідування одного з таких епізодів він натякнув підприємцю, чию діяльність досліджували правоохоронці, що його проблеми «з органами» можна вирішити: позбутися прискіпливої уваги з боку СБУ до його бізнесу з видобутку криптовалюти (майнінгу) та повернути вилучене майно. За декілька днів потому він назвав ціну лояльності: 60 тис. дол. США

Задля одержання неправомірної вигоди підозрюваний застосував заходи конспірації. Однак, його викрили «на гарячому» й затримали в порядку ст. 208 КПК України 26 липня.

Викриття стало можливим завдяки консолідації зусиль НАБУ, САП, Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, а також самого підприємця-заявника.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.