Справа аеропорту «Бориспіль»: скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням двох посадовців, які незаконно надавали підприємцям за заниженою вартістю в оренду приміщення ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

Серед обвинувачених:

  • колишній керівник підприємства — ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») КК України;
  • начальник служби орендних відносин — ч.5 ст.27, ч.2 ст.364 КК України.

Як з’ясувало слідство, службові особи ДП «МА «Бориспіль» у 2016-2017 роках на підставі укладених договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення приватним підприємствам поза конкурсом за заниженою вартістю. Тоді як за законом подібні дії має вчиняти лише Фонд державного майна України за відповідною конкурсною процедурою та з погодження Міністерства інфраструктури як уповноваженого органу управління.

В результаті таких незаконних дій, лише по двох приміщеннях ДП завдано шкоди у понад 16,5 млн грн.

Укладення попередніх договорів припинилося лише після втручання НАБУ та надання відповідних рекомендацій. Зазначені факти детективи НАБУ розслідували з червня 2019 року до лютого 2021 року. Про підозру учасникам корупційної схеми повідомили у вересні 2020 року.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.