Справа ДП "АМПУ": обвинувальний акт вручено 7 підозрюваним

20-24 вересня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України семи підозрюваним у заволодінні 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України».

Зокрема, йдеться про:

- екс-голову ДП «АМПУ» (2014–2017 рр) ;

- першого заступника голови ДП «АМПУ» (із 2015 р. і дотепер);

- екс-начальника відділу закупівель ДП «АМПУ»-голову комітету з конкурсних торгів (2015–2018 рр.);

- заступника начальника Одеського філіалу ДП «АМПУ» (на час вчинення злочину обіймав посаду заступника начальника відділу закупівель ДП «АМПУ» — секретаря комітету з конкурсних торгів);

- директора ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв»;

- бенефіціара ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв»;

- бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника злочину)

Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах»).

Крім того, бенефіціар ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», бенефіціар компанії-нерезидента та представник компанії-нерезидента також обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.3, ч.4 ст.358 КК України («Підроблення та використання офіційних документів за попередньою змовою групою осіб»). Остання особа пішла на співпрацю зі слідством та надала викривальні покази.

У такий самий спосіб вчинив і екс-заступник голови ДП «АМПУ», визнавши свою провину (у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України — «Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки»). Він надав викривальні покази та відшкодував збитки в розмірі 734,1 тис. грн, завдані його діяльністю.

Як встановило слідство, посадові особи ДП «АМПУ» у змові з приватними особами впродовж 2015–2016 років реалізували схему із заволодіння коштами ДП під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Йдеться про вчинення антиконкурентних дій для забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок цього державі (в особі ДП «АМПУ») завдано збитків на суму 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

В січні-лютому 2018 року особам, причетним, за версією слідства, до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру.

У квітні 2018 року підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП «АМПУ» та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасники штрафи на загальну суму понад 100 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд м.Києва за позовом Національного бюро визнав недійсним договір з проведення днопоглиблювальних робіт між ДП «АМПУ» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» на суму 712 млн грн.

Публікації по темі — https://bit.ly/2Eio3ny

Фото: Радіо "Свобода"

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.