Справа «Охматдиту»: матеріали відкрито

Детективи Національного бюро України за процесуального керівництва САП повідомили двом підозрюваним у завданні 30 млн грн збитків державі при будівництві Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» про завершення досудового розслідування. 9 квітня 2021 року їм відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Йдеться про:

  • колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва «Укрмедпроектбуд» (за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України);
  • керівника приватного підприємства-генпідрядника (ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України).

Третього підозрюваного, керівника приватної компанії, оголошено в розшук. Стосовно нього вирішується питання про здійснення спецрозслідування.

Як встановило слідство, у 2013 році підозрювані у змові сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні «Охматдит». Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно «на папері» обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 млн грн.

5 травня 2020 року НАБУ і САП повідомили цим особам про підозру.

Детективи НАБУ розпочали розслідування вказаних фактів у вересні 2017 року після одержання матеріалів від Національної поліції України.

  

Фото life.pravda.com.ua

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.