Справа про корупцію в УЗ: договори дарування майна з метою уникнення можливої конфіскації визнали недійсними

НАБУ змогло довести у Верховному Суді наявність ознак фіктивності договорів дарування, які були укладені дружиною обвинуваченого у корупції на користь родичів. Це рішення дозволить за наявності обвинувального вироку суду конфіскувати нерухомість.

У липні 2016 року в справі заволодіння коштами «Укрзалізничпостач» НАБУ і САП оголосили підозру 6 особам - безпосереднім виконавцям злочину, серед яких службові особи Укрзалізниці та представники комерційних структур.

Обвинувачений - контролер групи компаній, розуміючи, що незабаром буде притягнутий до кримінальної відповідальності, разом з дружиною покинув країну. Восени 2016 року його дружина передала їх доньці 10 земельних ділянок площею понад 8 га на Київщині, а також 8 квартир в столиці.

26 жовтня 2016 року контролеру групи підприємств заочно повідомили про підозру.

У кримінальному провадженні на вказане майно накладено арешт з метою забезпечення майбутньої конфіскації.

Позов про визнання недійсним вказаних правочинів Національне бюро подало ще у 2016 році до рішення Конституційного суду про позбавлення права НАБУ подавати позови про визнання угод недійсними. Позиція ВС в контексті рішення Конституційного Суду України щодо позбавлення Національного бюро права на подання позовів про визнання угод недійсними, свідчить про законність дій Національного бюро при зверненні до суду з позовами та обґрунтованість судових рішень в таких справах, незважаючи на рішення КСУ.

Загалом у цій справі НАБУ і САП встановили ролі 10 учасників злочину. З весни 2018 року справа слухається в суді.

Детальніше про справу тут