Справа реконструкції площі Соборної: матеріали відкрито

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП 18 січня 2022 року завершили розслідування корупційної схеми, через яку громада Миколаєва зазнала понад 26,8 млн грн збитків. Йдеться про заволодіння бюджетними коштами під час виконання робіт з реконструкції Соборної площі у Миколаєві та їх подальшу легалізацію.

Учасниками схеми слідство наразі вважає дев’ятьох осіб:

  •  заступника Миколаївського міського голови;
  •  першого заступника директора одного з департаментів Миколаївської міської ради;
  •  сімох директорів приватних компаній, один із яких є чинним депутатом Одеської міськради.

Дев’ятьом особам повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Також чотирьом особам з числа керівників приватних компаній додатково інкриміновано ч. 2 ст. 209 КК України.

У 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі у Миколаєві. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами — директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеного ТОВ, яке і виконало роботи. Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

У серпні 2021 року детективи НАБУ повідомили про підозру вказаним особам

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.